Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Centro mokiniai dalyvavo Virtualiame kūrybiniame darbų konkurse "Apkabink"

VPVPMC mokiniai dalyvavo Virtualiame kūrybiniame darbų konkurse "Apkabink", kurį organizavo Joniškio žemės ūkio mokykla, ir laimėjo specialų konkurso prizą. VF-67 grupės mokiniai Gabija Žygėlytė su Augustinu Švaikovskij sukūrė video klipą, jiems padėjo bendraklasiai Rapolas Aleksandravičius ir Darius Nogis. Nuoširdžiai sveikiname ir linkime didžiausios sėkmės tolimesniuose kūrybiniuose keliuose. Skaityti daugiau...

Ekspedicija Nevaišių kalvos aukščio nustatymui

2021 metų balandžio 16 dieną 8 žmonių komanda iš Vilniaus (tarp jų Vilniaus universiteto Kartografijos ir geoinformatikos katedros mokslininkai, geografijos mokytojai, Lietuvos geografų draugijos atstovai) vyko į ekspediciją kryptimi link Ignalinos rajono savivaldybės Ceikinių seniūnijos netoli nuo Nevaišių kalvos esančios bevardės kalvos identifikacijai ir aukščio nustatymui. Dėl savo unikalios geomorfologijos Nevaišių kalva ir bevardė kalva, esanti tarp Nevaišių, Jakaviškių, Lepšių kaimų bei Ceikiškės viensėdžio, priklauso Nevaišių geomorfologinio draustinio teritorijai. Džiugu, kad tarp šios ekspedicijos dalyvių ir mūsų centro geografijos bei biologijos mokytoja metodininkė Sabina Pranculienė. Atvykę į ekspedicijos tikslo vietą, mokslininkai-kartografai, pasitelkę profesionalias šiuolaikines padėties bei aukščio nustatymo priemones (GPS imtuvą), atliko matavimo tyrimus, kurie parodė, kad nors antroji bevardė kalva nėra aukštesnė už pirmąją (oficiali Nevaišių), ji tikrai gali pretenduoti bent į šeštą vietą Lietuvos aukščiausių kalvų dešimtuke! O tai pakeistų dabartinę Lietuvos geografinių ekstremumų sąrašo konfigūraciją. Ekspedicijos dalyviai savo buvimą užfiksavo „Aukštojų“ žemėlapyje. Mokytoja Sabina supažindino savo mokinius su ekspedicijos narių atliktais tyrimais ir kvietė visus domėtis mūsų krašto geografija, turtinti žinias apie savo šalį, lankyti aukščiausias Lietuvos vietas ir savo įspūdžiais dalintis geografų sukurtame žemėlapyje. 

Skaityti daugiau...

Kaip ir kodėl auga profesinio mokymo centruose besimokančiųjų skaičius

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiemet bendrasis priėmimas į profesinio mokymo įstaigas sulaukė itin didelio stojančiųjų dėmesio. „Šių metų rezultatai yra geriausi nuo 2017 m., kai pradėjo veikti bendrojo priėmimo į profesines mokyklas sistema. Šiemet pirmą kartą pasiektas priėmimo į valstybės finansuojamas vietas planas. Džiugina ir nemenkas gimnazistų dėmesys pirmą kartą vykusiam priėmimui į atskirus profesinio mokymo modulius“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys. Viceministro minėta galimybe pasinaudojo beveik 400 gimnazistų.

Skaityti daugiau...

Knygos „Slaptoji Vilniaus istorija“ pristatymas

2019 m. gegužės 9 d. aktų salėje įvyko centre dirbusios rusų kalbos mokytojos metodininkės Eleonoros Violetos Marganavičienės knygos „Slaptoji Vilniaus istorija“ pristatymas. Renginyje dalyvavo centro mokiniai, mokytojai, kiti bendruomenės nariai. Direktorė Rita Pečiukaitytė priminė, kiek gerų pamokų, įdomios kūrybinės veiklos mokytoja Violeta yra atlikusi mūsų centre, o knygos autorė papasakojo, kaip gimė jos kūrinys, supažindino su įdomiais faktais, istorijomis, dokumentais, aprašytais knygoje, bei tuo, kas netilpo į knygą. Mokytoja entuziastingai pasakojo  apie Vilniaus senamiesčio paslaptingas vietas: skverus, aikštes, pastatus... Kalbėjo apie istorines asmenybes, palikusias ryškų pėdsaką Vilniaus miesto ir visos Lietuvos istorijoje.

Skaityti daugiau...

  atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema      

Išsaugoti
Sausainiukų nustatymai
Naudojame slapukus siekdami užtikrinti, kad mūsų svetainėje gautumėte geriausią patirtį. Jei atsisakysite slapukų naudojimo, ši svetainė gali neveikti taip, kaip tikėtasi.
Sutinku
Nesutinku
Plačiau
Statistikos slapukai
Google Analytics
Sutinku
Nesutinku
Funkciniai slapukai
Cloudflare
Sutinku
Nesutinku
Adform
Sutinku
Nesutinku