Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Centro specialybės

Fotografai išbandė Tilt-Shift objektyvą

2023 m. gegužės 26 d. F-66 grupės mokiniai kartu su profesijos mokytoja Tamara Pathak fotografavo modernią architektūrą Konstitucijos prospekte. Fotografuojant aukštus geometrinius pastatus naudojamas specifinis Tilt-Shift objektyvas, kurį pavyko išsinuomoti. Mokiniai susipažino su specializuota technika, išsiaiškino, remiantis teorinėmis žiniomis, jos veikimo principą bei kokybiškai nufotografavo šiuolaikinius architektūrinius statinius.

Skaityti daugiau...

F-66 gr. mokiniai vyko į Vilniaus dailės akademiją

2023 m. gegužės 25 d. F-66 gr. mokiniai kartu su profesijos mokytojomis Tamara Pathak ir Jovita Ambrazaityte vyko į Vilniaus dailės akademiją (Fotografijos ir medijų meno katedrą), kur stebėjo pirmakursių pristatomuosius darbus. Mokiniai domėjosi akademijos studentų atliktais darbais, klausėsi dėstytojų nuomonės bei pastebėjimų. Vėliau aplankė šiuo metu Vilniaus Rotušėje eksponuojamą parodą „Spaudos fotografija“.

Skaityti daugiau...

Fotografų edukacinės aplinkos keitimas (F-66 gr.)

2023 m. gegužės 22 d. saulėtą vakarą F-66 grupės mokiniai kartu su profesijos mokytojomis Tamara Pathak ir Jovita Ambrazaityte keitė edukacinę aplinką (modulis „Fotografavimas“). Pamoka vyko ant Gedimino kalno – mokiniai fotografavo miesto peizažus. Pamokos tikslas – išmokti fotografuoti miesto peizažus išryškinant planus, teisingai komponuojant bei stebint kintančią šviesą. Mokiniai turėjo galimybę pasikartoti per „Parengiamųjų fotografijos procesų darbų“ modulį įgytas žinias bei kurti nepakartojamas miesto vaizdų fotografijas.

Skaityti daugiau...

Edukacinės aplinkos keitimas (F-66 gr.)

F-66 grupės mokiniai kartu su profesijos mokytojomis Tamara Pathak ir Jovita Ambrazaityte atliko renginių fotografavimo užduotis. Mokiniai fotografavo parodos „Florentem/Kunstkamera“ atidarymą Nacionaliniame dailės muziejuje. Taip pat „Menų spaustuvėje“ fotografavo Arvydo Gudo fotografijų parodos atidarymą. Didžiausias šių užduočių iššūkis – prisitaikymas prie esamo apšvietimo, greitas reagavimas į aplinką, drąsus ir atitinkamas elgesys bei bendravimas su parodos lankytojais. Mokiniai puikiai susitvarkė su pateikta užduotimi.

Skaityti daugiau...

Fotografo specialybės mokinės vyko fotografuoti į Klaipėdą

2023 m. gegužės 18 d. fotografo specialybės mokinės kartu su profesijos mokytoja Jovita Ambrazaityte vyko fotografuoti  į Klaipėdą projektui „Upių tėkme judėkime, ežerų akimis žiūrėkime, gimtąjį kraštą branginkime“. Tai pirmasis šio gražaus projekto etapas. Mokiniai pradėjo nuo Baltijos jūros, o vėliau fotografuos ir kitus vandens telkinius, esančius visoje Lietuvoje.

Skaityti daugiau...

Seminaras kosmetologams

2023 m. gegužės 16 d. kosmetikų specialybės KO-6 gr. moksleivės kartu su mokytojomis G. Starinskiene ir S. Tumiene dalyvavo italų sukurtos profesionalios ekologiškos kosmetikos NATURYS seminare kosmetologams.

Skaityti daugiau...

F-66 grupės mokiniai fotografavo renginius

F-66 grupės mokiniai kartu su mokytojomis Tamara Pathak ir Jovita Ambrazaityte (modulio „Fotografavimas“ metu) mokėsi fotografuoti renginius ir buvo pakviesti dokumentuoti Rytų kultūros festivalį „Orient“, kuris vyko kultūros centre „Dūmų fabrikas“. Festivalyje koncertavo Dhoad Gypsies from Rajasthan (Indija), Sacharos klajokliai ir Pietų Azijos kolektyvas Fanna-Fi-Allah.

Skaityti daugiau...

F-66 gr. mokiniai fotografavo rytinį miesto peizažą

2023 m. gegužės 12 d. F-66 grupės mokiniai kartu su fotografijos profesijos mokytojomis T. Pathak ir J. Ambrazaityte fotografavo rytinio miesto peizažą. Kylančios saulės šviesoje nušviestas Vilniaus senamiestis žavėjo savo puošnumu, o būsimieji fotografai stengėsi tą grožį kuo tinkamiau užfiksuoti.

Skaityti daugiau...

Domėjimasis skandinaviška slauga

2023 m. gegužės 8 d. SL-3 ir SD-14 grupės mokiniai lankėsi jaukiuose Trakuose esančiuose slaugos namuose „Addere Care“, kuriuose apžiūrėjo bendravimo, laisvalaikio ir maitinimo erdves. Domėjosi paslaugomis, kurios grindžiamos skandinaviška slaugos filosofija. Esmė – pirmiausia matyti žmogų, o tik po to jo ligas. Tai į asmenį orientuota moderni slauga, kai siekiama pasirūpinti ne tik fiziniais, bet ir dvasiniais žmogaus poreikiais. Mokiniai turėjo galimybę stebėti integruotas veiklas su muzikos, meno terapijomis, susipažinti su sielovados metodais.

Skaityti daugiau...

Kirpėjų (VK-126 gr.) praktinis mokymas specialiuosiuose socialinės globos namuose „Tremtinių namai“

2023 m. gegužės 3 d. VK-126 grupės mokiniai kartu su profesijos mokytoja Kristina Čemeškaite turėjo netradicinę praktinio mokymo pamoką, kuri vyko specialiuosiuose socialinės globos namuose „Tremtinių namai“. Ten atlikome vyrų ir moterų plaukų bazinius kirpimus. Išvykos metu mokiniai tobulino praktinius įgūdžius kerpant. Taip pat prisiminė bendravimo su klientais ir aptarnavimo kultūros pagrindus.

Skaityti daugiau...

Interjero fotografavimas „Business Garden“ verslo centre

Šiuo metu F-66 gr. mokiniai mokinasi fotografuoti interjerą, todėl balandžio 28 d. kartu su profesijos mokytoja Jovita Ambrazaityte turėjo galimybę fotografuoti „Business Garden“ verslo centro interjerą. Fotografuoti dideles, skirtingai apšviestas ir modernias erdves buvo iššūkis, bet tuo pačiu ir puiki galimybė įtvirtinti interjero fotografavimo žinias.

Skaityti daugiau...

PAŽINTIS SU ŠLAPIO KOLODIJAUS PROCESU

Šlapio kolodijaus procesas yra vienas ankstyviausių fotografavimo būdų, išrastas 1850 m. Stiklinė arba metalinė plokštelė padengiama kolodijaus emulsija, įjautrinama sidabro nitrate ir, kol emulsija ant plokštelės neišdžiūvo, iš karto naudojama fotografuoti. Šiame amžiuje, kuriame viešpatauja skaitmeninė fotografija, o mes jau pamiršome, koks sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas kadaise buvo fotografija, šlapio kolodijaus procesas yra tapęs egzotiška analoginės fotografijos forma.

Skaityti daugiau...

Fotografų pamoka kitaip

Fotografo specialybės mokiniai (VF-63 gr.) kartu su mokytoja Indre Voicechovičiene vėlų trečiadienio vakarą nepabūgo lietaus ir susirinko mokytis fotografuoti sudėtingomis apšvietimo sąlygomis (be jokių papildomų priedų). Kai pamoka įdomi – lietus tampa visai nebaisus.

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema     

Išsaugoti
Sausainiukų nustatymai
Naudojame slapukus siekdami užtikrinti, kad mūsų svetainėje gautumėte geriausią patirtį. Jei atsisakysite slapukų naudojimo, ši svetainė gali neveikti taip, kaip tikėtasi.
Sutinku
Nesutinku
Plačiau
Statistikos slapukai
Google Analytics
Sutinku
Nesutinku
Funkciniai slapukai
Cloudflare
Sutinku
Nesutinku
Adform
Sutinku
Nesutinku