Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

MO MUZIEJUJE LANKĖSI BŪSIMOS MAŽŲJŲ UGDYTOJOS

Spalio 15 d. MO muziejuje lankėsi būsimos auklės (A-21/TA-2 gr.) ir būsimos ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjos (IKI-2/TIKI-2 gr.). Edukacinės išvykos metu MO muziejuje mokinės aplankė dvi šiuo metu eksponuojamas parodas. Mokines lydėjo profesijos mokytojos S. Vavilavičienė, S. Švabauskienė ir R. Varnienė.

Skaityti daugiau...

PASAULIS SKAITANTIEMS SAVAIP

Spalio 14 d. ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjos (IKI-2 gr. ir TIKI-2 gr.) bei socialinio darbuotojo padėjėjo (SD-12 gr. ir TSD-3 gr.) mokinės, lydimos mokytojų Sonatos Švabauskienės ir Gitanos Baranskienės, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Lietuvos aklųjų bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

PAMOKA KITAIP

2021-10-13

Būsimos auklės (A-21/TA-2 gr.) lankėsi Lietuvos Nacionaliniame Muziejuje. Mūsų protėviams namų aplinka buvo paslaptinga, kupina jų pačių sukurtų meniškų daiktų ir juose atsispindinčių simbolių.  Auklės susipažino su lietuviška buitimi, kokie papročiai bei tikėjimai lydėjo žmogų nuo pat lopšio, pamatė, kokius tautinius rūbus dėvėjo žmonės įvairiuose Lietuvos regionuose. Sužinojo, kokiais metodais buvo auklėjami vaikai.

Skaityti daugiau...

F-64 grupės mokiniai keitė edukacinę aplinką

Siekiant praplėsti mokinių akiratį fotografijos srityje, pagilinti teorines ir praktines žinias bei supažindinti su fotografijos galimybėmis, profesijos mokytoja Tamara Pathak su F-64 grupės mokiniais atliko praktinius užsiėmimus bei edukacinius vizitus „Parengiamųjų fotografijos procesų darbų“ modulio metu. 

Skaityti daugiau...

Kirpėjų praktinis mokymas specialiuosiuose socialinės globos namuose „Tremtinių namai“

Spalio 5 dieną VK-118 grupės mokiniai kartu su profesijos mokytoja Kristina Čemeškaite turėjo netradicinę praktinio mokymo pamoką keičiant edukacinę aplinką ir vyko į specialiuosius socialinės globos namus „Tremtinių namai“. Ten atlikome vyrų ir moterų plaukų bazinius kirpimus. Išvykos metu mokiniai tobulino praktinius įgūdžius atliekant kirpimus, taip pat prisiminė bendravimo su klientais ir aptarnavimo kultūros pagrindus.

Skaityti daugiau...

Vizualinės reklamos gamintojai: ar kada įsivaizdavote, ką galėtumėte sukurti, jei nebūtų jokių apribojimų?

Spaudos gamybos industrija šiuo metu gyvena intensyvių pokyčių laikotarpiu ir ji sparčiai žengia skaitmeninės transformacijos keliu. Norėdami būti „ant bangos“, vizualinės reklamos gamintojai (R-13 gr., TR-4 gr.) rugsėjo 22 d. dalyvavo BMK ir „Zuzu Print“ inicijuotame renginyje „Skaitmeninė transformacija“.

Skaityti daugiau...

Išvyka į žaislų muziejų

2021 m. rugsėjo 29 d. būsimos auklės lankėsi žaislų muziejuje. Sužinojome, su kokiais žaislais vaikai žaidė akmens amžiuje ir prieš 100 metų. Pamatėme, su kokiais žaislais žaidė mūsų mamos. Išbandėme ir pajutome, kad žaisti verta ir šiandien.

Skaityti daugiau...

Fotografų pamokos vyko mieste

Rugsėjo 14 ir 15 dienomis VF-60 grupės fotografų pamokos vyko mieste. Mokėmės fotografuoti aukštus, stiklinius Vilniaus pastatus, stebėti, kaip šviesa keičia jų savybes ir charakterį. Taip pat aplankėme seno ir naujo Vilniaus sankirtoje esančias Šnipiškes. 

Skaityti daugiau...

Verslo portretai

Padėti visada yra smagu! O pagalba, kuri virs puikia patirtimi profesijoje yra dar geresnis dalykas! Su šia mintimi aš, mano kolegė Agata Pilat bei  mūsų profesijos mokytoja Jogailė Butrimaitė iškeliavome pagelbėti šalia mūsų centro esančiai Vilniaus kolegijai. Mes ėjome fotografuoti norinčius dėstytojus ir administracijos darbuotojus (jų naujai kuriamam internetiniam puslapiui). Vykome du kartus. Pirmoji išvyka buvo taip vadinama „repeticija“, kurios metu  radome tinkamą vietą fotosesijai, išbandėme šviesos schemą ir susitarėme dėl pačios fotosesijos datos ir laiko. Rugsėjo 21 dieną, kai atvykome antrą kartą, mes greitai pasiruošėme fotografavimo vietą ir pradėjome laukti mūsų klientų. Aš fotografavau žmones ir palaikiau gerą atmosferą, o Agata padėjo man su fonu bei šviesa. Kartu su mokytojos pagalba mes padarėme ne tik gerą darbą, bet dar ir papildėm savo nuotraukų portfolio tikrais verslo portretais. Tai buvo ne tik smagus laiko praleidimas už mokyklos ribų, bet ir naudinga nauja patirtis.

Skaityti daugiau...

Svečiuose pas fototechnikos žinovą Gediminą Zdančių

Rugsėjo 28 d. VF-63 grupės mokiniai lankėsi „Fototechnikos“ įrangos salone, kurio šeimininkas Gediminas Zdančius įdomiai papasakojo apie fototechniką ir fotoaparatus. Mokiniai sužinojo daug technikos paslapčių: kaip pasirinkti kortelę fotoaparatui, stovą, filtrus, fotokrepšį, apšvietimo įrangą. Gediminas Zdančius, kurio salonas įkurtas 1994 metais, sakė, kad fototechnika – tai ne vien pardavimų organizavimas, tai – jo gyvenimas. Fotografas pademonstravo įvairiais fotoaparatais nufotografuotus ir ant neįprastų medžiagų (stiklo, metalo) padarytus didelės raiškos ir formato savo kūrinius.

Skaityti daugiau...

INTERJERO APIPAVIDALINTOJAI KEITĖ EDUKACINĘ APLINKĄ

2021 m. rugsėjo mėnesį VI-3 ir I-16 grupių interjero apipavidalintojo profesijos mokiniai keitė edukacinę aplinką - lankėsi Domus galerijoje. „Pamokos kitaip“ tikslas buvo susipažinti su interjero salono veikla bei interjero apipavidalintojo darbu galerijoje. Po ekskursijos pamokose su mokiniais aptarėme interjero apipavidalintojo darbo specifiką interjero salone, kokios asmeninės savybės reikalingos interjero apipavidalintojui bei kokios privataus verslo galimybės baigus šią specialybę.

Skaityti daugiau...

Socialinio darbuotojo padėjėjo diena

2021 m. rugsėjo 27 d. centro mokiniai ir profesijos mokytojos (Gitana Baranskienė, Zina Žvalionienė, Ringailė Kazlavickaitė, Greta Širvelytė) socialinio darbuotojo padėjėjo dieną paminėjo socialinio verslo restorane „Pirmas blynas“. Mokiniai dalyvavo edukacinėje paskaitoje, kurioje susipažino su Dauno sindromu, žaidė žaidimus, vaišinosi dienos sriuba ir didžiuliu blynu, užmezgė bendradarbiavimo ryšius.

Skaityti daugiau...

Išvyka į vaikų ir jaunimo pensioną

2021 m. rugsėjo 16 d. SD-13/TSD-3 gr. mokiniai su mokytojomis (Gitana Baranskiene ir Ringaile Kazlavickaite) išvyko į Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensioną, įsikūrusį Valakampiuose. Direktorė Jūratė Čečetienė mokinius supažindino su vaikų ir jaunuolių priėmimo sąlygomis, teikiamomis paslaugomis, papasakojo apie socialinio darbuotojo padėjėjo darbą. Apsilankė keliose grupėse, apžiūrėjo gyvenamas patalpas.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su Fabijoniškių socialinių paslaugų namų padalinio vadove

2021 m. rugsėjo 9 d. SD-13/TSD-3 gr. mokiniai susitiko su Fabijoniškių socialinių paslaugų namų „Dienos centro“ padalinio vadove Rūta Pagojiene. Padalinio vadovė Rūta mokines supažindino su Fabijoniškių socialinių paslaugų namų padaliniais, jų teikiamomis paslaugomis, laisvalaikio užimtumo veiklomis. Taip pat papasakojo apie socialinio darbuotojo padėjėjo kasdienines veiklas.

Skaityti daugiau...

Fotografų pamoka kitaip

Orai fotografams nebaisūs! Ir per šaltį, ir per lietų tęstinių studijų fotografai išmėgina naktinėje fotografijoje pritaikyti jau išmoktus dalykus. Fotografuoja ilgais išlaikymais miesto peizažus, kuria portretus be papildomo apšvietimo ir, lankydami parodas,  nepamiršta stebėti bei mokytis iš kitų garsių fotografų.

Skaityti daugiau...

Pamoka-seminaras „Vyrų plaukų baziniai kirpimai ir barzdų formavimas“

2021 m. rugsėjo 23-24 d. kirpėjų specialybės II ir III kurso mokiniams (VK-118 ir K-122 gr.) vyko pamoka-seminaras „Vyrų plaukų baziniai kirpimai ir barzdų formavimas“. Šį seminarą, kuriame svečiavosi ir „Red Light Academy“ pagrindinis dėstytojas Tomas Šilaika (Red Light Barbers), organizavo profesijos mokytojos Eugenija Jovaišaitė ir Loreta Menčinskaitė.  

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema