Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Centro bendruomenė jungėsi į atminimo veiklą Laisvės gynėjų dienai paminėti

Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras, minėdamas 2021 metų Lietuvai reikšmingą istorinę sukaktį, atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį, jungėsi atminimo veiklai, kurioje mokiniai, jų artimieji, mokytojai pasidalino mintimis ir kūryba (piešiniais, pasisakymais, kita veikla) atsakydami į klausimus:

  • Kas yra LAISVĖ?
  • Kas simbolizuoja LAISVĘ?
  • Kodėl LAISVĖ svarbi žmogui?

 

Skaityti daugiau...

„Geriausio masažuotojo“ konkursas

2020 m. spalio 19 d. mūsų centre įvyko „Geriausio masažuotojo“ konkursas. Jame dalyvavo antro kurso M-10 grupės masažuotojai. Kadangi visi buvo šaunūs, komisijai buvo nelengva apsispręsti, bet susumavus vertinimo balus 1-ąją vietą užėmė Karolina Zurzaitė. Džiaugiamės mokinių pasiekimais ir linkime nesustoti gilinant profesines žinias!

Skaityti daugiau...

Mokytojų diena 2020

Spalio 5 dieną centro mokytojai buvo pakviesti į aktų salę, kur jų laukė staigmena: buvo užrakintos durys, o jie turėjo atlikti įvairias užduotis ir surasti kodą, kuriuo atrakintų duris. Mokytojai įveikė visas užduotis, direktorė, surinkusi kodą, skambant fanfaroms, atrakino duris. Visus sveikino centro tarybos pirmininkė Gitana Baranskienė ir direktorė Rita Pečiukaitytė. Paskui mokytojams buvo įteiktos gėlės ir visi pakviesti prie vaišių stalo.

Skaityti daugiau...

Reginos Jakučiūnaitės - Kubertavičienės fotografijų paroda "Kalnų spalvos"

2020 m. spalio 5 d. mokytojų dienos proga centre buvo atidaryta ilgametės kolegės Reginos Jakučiūnaitės-Kubertavičienės fotografijų paroda „Kalnų spalvos“. Per pastaruosius penkerius metus tai yra šeštoji paroda. Vienos buvo viešos, kitos – kamerinės, eksponuojamos įvairiose erdvėse. Kaip pati mokytoja sako: „Kalnuose negali meluoti nei sau, nei kitiems... Kalnai tai mano likimas. Ir būsiu juose, kol plaks manoji širdis. Kalnai – tai amžinoji tiesa. Čia gali pasižiūrėti Dievui į akis“.

Skaityti daugiau...

Socialinio darbuotojo padėjėjo diena

2020 m. rugsėjo 25 d. socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės mokiniai paminėjo socialinio darbuotojo padėjėjo dieną. Šventės metu mokiniai dalijosi pagalbos teikimo metodais: muzikos terapija „Atspėk dainą“,   proto mankštos terapija-žaidimas „Žodžių grandinėlė“, šokio terapija.

Skaityti daugiau...

Sveikiausia 2020 metų grupė

Mūsų centre kovo 3 dieną vyko ,,Sveikiausios/laimingiausios 2020 metų  grupės“ rinkimai. Dalyvavo I kurso grupių komandos ir jų auklėtojai. VK- 119 grupė papasakojo apie patyčias ir kokie galimi jų padariniai. Grupės VF-60 mokiniai papasakojo apie depresiją , bei kur kreiptis pagalbos. Kodėl svaiginančios medžiagos  asmeninių problemų neišsprendžia turėjo įrodyti VK- 118 grupės komandos mokiniai. Daug dalykų mums kelia įtampą ir stresą, ko pasekmė - emocinės ir fizinės sveikatos išryškėję problemos. Na, o apie stresą ir jo mažinimo būdus papasakojo VFL-27/VI-1 grupės komanda.  Geros nuotaikos pliūpsnį viktorinos metu įnešė A-19 grupės mokinės, parengusios pasakojimą apie kapitoną, kurių vadovė Sigita Vavilavičienė. Naują atsipalaidavimo metodą pademonstravo mokytoja Gitana Baranskienė. Viktorinos metu mokiniai atliko užduotis, dalinosi savo patirtimis, pastebėjimais ir įžvalgomis.

Skaityti daugiau...

ŠIMTADIENIO ŠVENTĖ

2020 m. vasario 28 d. centre vyko tradicinė Šimtadienio šventė „Juoda-balta“.  Šventę rengė Ap-14 gr. mokiniai (grupės vadovė Zina Žvalionienė), o svarbiausi dalyviai – abiturientų grupės: VK-114 ( grupės vadovė Giedrė Trembo), VK-115 (grupės vadovė Eugenija Cirkina), VF-58/VFL-25 (grupės vadovas Algimantas Valiauskas). Visus dalyvius, mokinius ir mokytojus, sveikino centro direktorė Rita Pečiukaitytė. Linkėdama sėkmės kelyje į brandą, priminė artėjančios jubiliejinės Kovo 11-sios šventės svarbą kiekvienam iš mūsų...  Šventės vedėjai Solveiga ir Domas į sceną pakvietė ir Bendrojo ugdymo (gimnazijos) skyriaus vedėją Ritą Matulevičienę, kuri priminė, kad gyvenime ne vien juoda ir balta... Jei teisingai pasirinksi savo gyvenimo kelią, mylėsi žmones, jis gali būti itin spalvingas ir gražus, o visiems abiturientams linkėjo atsakingai ruoštis brandos egzaminams ir įgyvendinti ateities svajones. Skambėjo nuostabios dainos, kurias atliko Magdalena. Abiturientams buvo paruošta šmaikščių, išmoningų, linksmų užduočių, o jie išsakė daug gražių ir jautrių padėkos žodžių grupių vadovams,  mokytojams už pagalbą, kantrybę, dėmesį...

Skaityti daugiau...

Kalėdinis proto mūšis-koncertas „Smagu išgirsti ir žinoti“

2019 m. gruodžio 19 d. I kurso apeigų ir švenčių organizatoriai (Ap-14 gr. profesijos mokytojai Zina Žvalionienė, Deividas Janavicus) pakvietė centro bendruomenę į kalėdinį proto mūšį-koncertą „Smagu išgirsti ir žinoti“. Dalyvavo keturios mokinių ir viena mokytojų komandos. Klausimai buvo susiję su Kalėdomis, Naujais Metais ir 2019 metų įvykiais. Nugalėjo mokytojų komanda. Visi buvo apdovanoti šventiniais prizais. Proto mūšio epizoduose vyko koncertas: dainavo Magdalena Baltokaitė (M-11 gr.), šoko grupė „Šokantys garsai“, kurios nariai yra mūsų centro mokinės Gabrielė Saudargaitė, Agata Milevič (VK-114 gr.) ir Agnieška Blaščinskaitė (VK-118 gr.). Renginį vedė šaunūs vedėjai – Gabija Rėkutė (Ap-13 gr.) ir Domas Urbonavičius (VF-60gr.).

Skaityti daugiau...

Vaikų Kalėdų šventė 2019

Gruodžio 13 d. II kurso apeigų ir švenčių organizatoriai  (Ap-13 gr. ir profesijos mokytoja Zina Žvalionienė) pakvietė centro vaikų priežiūros kambario „Aitvariukas“, centro darbuotojų vaikus ir vaikaičius į stebuklingą Kalėdų senelio gimtadienį. Šventės metu du Elfai kvietė vaikus surasti dingusių Kalėdų senelio gimtadienio torto gabaliukų. Jie nukeliavo pas Grinčą, Kiškį, Elniukę, kur surado visus torto gabaliukus. Paskui pasirodė Kalėdų senelis, kuris pasidalijo šventiniu tortu su visais vaikais ir išdalijo dovanas.

Skaityti daugiau...

Viktorina „AIDS ir lytiniu keliu plintančios ligos 2019“

Gruodžio 10 d. vyko viktorina „AIDS ir lytiniu keliu plintančios ligos 2019”, kurioje dalyvavo VK-114, VK-115, VF-58/VFL-25, A-19, VI-1 grupių mokiniai. Išklausėme kiekvienos grupės pranešimą apie skirtingas lytiniu keliu plintančias ligas. Buvo atliekamos užduotys ir vyko diskusija atsakinėjant į atvirus klausimus. 

Skaityti daugiau...

Edukacinė programa „Kosmosas ir robotika“

Gruodžio 4 dieną Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre vyko edukacinė programa „Kosmosas ir robotika“. Robotikos studijos direktorius Aurimas Mikužis gimnazijos skyriaus I kurso mokinius supažindino, kaip kuriami robotai, kaip programuoti robotų veiksmus. Aurimo vadovaujami mūsų mokiniai sukonstravo robotus, kurie galėjo atlikti tam tikrus veiksmus ir net išbandė jų veikimą. Buvo įdomu stebėti, kaip robotai kovoja ringe. Ši edukacija sukėlė daug nepakartojamų emocijų  ir labai patiko mokiniams, tad nusprendėme pasikviesti Aurimą dar vienai edukacijai su II kurso mokiniais. Ji vyks gruodžio 16 dieną.

Skaityti daugiau...

Sumani auklė – sveikas vaikas

2019 m. lapkričio 15 d. visi šventėme AUKLĖS dieną! Šį kartą norėjome pakalbėti apie sveiką maistą. Apie sveiko maisto privalumus mums kalbėjo viešnia Jūratė Navikienė – kulinarinio tinklaraščio www.valgykimesveikiau.lt autorė, sveikos mitybos propaguotoja ir gero maisto gaminimo pamokų vedėja. Kartu gaminome sveikus patiekalus, vėliau visus kvietėme į daržovių turgelį, na o šventę užbaigė muzikinio ugdymo mokytoja Ramunė Sadaunykienė su pirmo kurso merginomis. Skambėjo dainos, visi skanavo pasigamintų gero maisto patiekalų ir džiaugėsi, kad šventė pavyko.

Skaityti daugiau...

Matematikos diena

Lapkričio 8 dieną Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre vyko matematikos diena. Per ketvirtą pamoką galima buvo stebėti atvirą pamoką „Panašiųjų trikampių savybių taikymas realiose situacijose“ (iš ciklo „Pamokos be sienų“). Matematikos mokytoja Laima Veličkienė vedė pamoką VF-60 grupės mokiniams. Klasėje mokiniai pakartojo panašiųjų trikampių požymius ir mokėsi apskaičiuoti realių objektų aukštį, kurių matmenis pamatuoti praktiškai neįmanoma. Pakartoję teoriją, mokiniai keliavo atlikti matavimus mokyklos teritorijoje ir išmoko apskaičiuoti medžio aukštį (išmatavę jo ir savo šešėlius bei suradę panašumo koeficientą). Taip mokiniai praktiškai įtvirtino klasėje įgytas žinias. Vėliau 12.15 val. matematikos kabinete buvo pristatomas matematikos projektas „Fibonačio skaičiai“. Jį parengė VK-114 grupės mokinė Saulė Skrabaitė. Į pristatymą buvo pakviesti VI-1 ir VFl-27 grupių mokiniai, kuriems mokantis specialybės ši tema labai aktuali. 

Skaityti daugiau...

Viktorina ,,SVEIKA MITYBA 2019“

2019 m. lapkričio 12 d. centre vyko viktorina ,,Sveika mityba 2019“, kurios tikslas – didinti moksleivių sąmoningumą, supratimą apie saikingos, įvairios, subalansuotos mitybos svarbą, tinkamą, pagarbų ir neiškreiptą požiūrį į savo kūno proporcijas. Viktorinoje dalyvavo mokiniai iš: VI-1/VFL-27, VF-60, VK-118, VK-119 grupių ir jų auklėtojai. 

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema