Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

VPVPMC dūzgė kūrybinės cianotipijos dirbtuvės „Archeologiniai objektai“

Birželio 5 d. po keliaujančios archeologijos ir fotografijų parodos pristatymo susirinkusieji buvo pakviesti tęsti pažintį su akmens amžiumi cianotipijos dirbtuvėse „Archeologiniai objektai“. Kūrybines dirbtuves vedė fotografijos mokytoja Beatričė Bukantytė. Ji pristatė dalyviams cianotipijos technikos ypatumus ir dirbtuvių tikslą išmokti išgauti norimą vaizdą.  

Anot dirbtuvių organizatorės, cianotipija – tai fotografijos technika, kai negatyvas eksponuojamas ant popieriaus ar kitos medžiagos, padengtos amonio geležies citrato ir raudonosios kraujo druskos tirpalu. Cianotipijos chemija aktyvuojasi saulės (ultravioletiniuose) spinduliuose. Eksponuotas vaizdas užfiksuojamas nuplaunant vandeniu. Tuomet yra išgaunamas monochrominis mėlynos spalvos atspaudas.

Šį metodą 1842  m. sukūrė anglų astronomas, chemikas ir matematikas Seras John Herschel. Jo bičiulė botanikė ir fotografė Anna Atkins yra laikoma pirmu žmogumi, išleidusiu fotografijos (cianotipijos) vaizdais iliustruotą knygą. Kai kurie šaltiniai teigia, kad ji buvo pirmoji moteris, sukūrusi nuotrauką.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviams buvo išdalintos darbų kūrimui reikalingos priemonės, išsamiai paaiškinta, kaip tuos darbus atlikti. Akvarelinį popierių dirbtuvių dalyviai  padengė specialiu cheminiu tirpalu, vėliau popierius buvo išdžiovintas. Dalyviai pasirinko norimų objektų negatyvus, atspausdintus ant skaidrios plėvelės, ir,  papildydami augalų motyvais ar sugalvotu tekstu, eksponavo juos saulės šviesoje. Paveikus ultravioletiniais spinduliais ir išplovus parengtus darbus vandenyje, vaizdas buvo užfiksuotas ir buvo išgauti mėlynos spalvos atvaizdai.

Dirbtuvių dalyviai ir jų mokytojai džiaugėsi drauge visų sukurtais darbais ir iškart surengė improvizuotą šių darbų parodą mokymo centro prieigose.

  atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema      

Išsaugoti
Sausainiukų nustatymai
Naudojame slapukus siekdami užtikrinti, kad mūsų svetainėje gautumėte geriausią patirtį. Jei atsisakysite slapukų naudojimo, ši svetainė gali neveikti taip, kaip tikėtasi.
Sutinku
Nesutinku
Plačiau
Statistikos slapukai
Google Analytics
Sutinku
Nesutinku
Funkciniai slapukai
Cloudflare
Sutinku
Nesutinku
Adform
Sutinku
Nesutinku