Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Informacija dėl COVID-19

Ką daryti, jei susirgote jūs, jūsų vaikas ar įstaigos mokinys ar darbuotojas.

Pamokos centro kieme

Gerbiami mokyklų vadovai, mokytojai, mokiniai, jų tėvai, visi didelės švietimo bendruomenės nariai,

  Nuoširdžiai dėkoju Jums, visai švietimo bendruomenei už mokyklų pasirengimą naujiems mokslo metams, sklandų jų startą, lyderystę, bendruomenės sutelktumą ir operatyvius sprendimus nustačius COVID-19 atvejus. Kiekviena mokykla, kiekvienas mokyklos vadovas, atsižvelgdamas į bendras rekomendacijas, pertvarkė įprastą mokyklos darbą. Mokinių klasėms priskirti kabinetai, atverti atsarginiai išėjimai, kitaip suplanuoti bendri renginiai. Dėl tinkamo srautų valdymo kai kuriose mokyklose ugdymas organizuojamas derinant mokymą mokykloje su nuotoliniu mokymu ar daliai klasių pradedant pamokas vėlesniu nei įprasta metu. Daugiausia pasikeitimų pajuto didelės mokyklos, kur net menkiausi judėjimo apribojimai pareikalauja didesnių administracijos, mokytojų ir mokinių pastangų.

  Labai svarbu, kad bendruomenėse visi suprastų organizacinių pokyčių reikalingumą. Jie atlikti todėl, kad galėtume labiau saugoti vieni kitus: mokinius, mokytojus, visus darbuotojus ir mokyklose susitinkančiųjų šeimas.

  Suprantama, norisi gyventi laisvai ir įprastai, todėl pokyčiai kelia tam tikrų nepatogumų. Bendraudami su mokyklų vadovais, girdime jūsų lūkesčius, pasiūlymus. Atsižvelgus į juos, taip pat į pandeminę situaciją, rekomendacijos gali būti koreguojamos.

  Pasibaigusi vasara į mokyklas sukvietė daugiau kaip 323 tūkst. mokinių. Matome situacijas, kai mokyklose nustatomi COVID-19 atvejai. Dėkoju mokyklų vadovams, mokyklų steigėjams - savivaldybių atstovams, kurie susidūrę su infekcijos atvejais, veikė sutelktai ir operatyviai, kartu priėmė sprendimus, operatyviai įtraukė ir informavo tėvus. Sėkmingas algoritmo taikymas yra puikus pavyzdys, kaip galima užkirsti kelią pandemijai ugdymo įstaigose.

  Esame informavę mokyklas apie svarbiausius pirminius veiksmus nustačius ar įtarus COVID-19 susirgimo atvejį. Juos ir kitus veiksmus su mokyklomis artimiausiu metu taip pat aptars Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.

  Kaip niekada svarbus mokyklos ir šeimos ryšys – tėvų pagalba ir atsakingas požiūris. Todėl kviečiu visus mokyklų bendruomenių narius laikytis mokyklose įvestų naujų taisyklių ir rekomendacijų. Jei mokykloje sutarta, kad mokiniai bendrose erdvėse dėvi kaukes ar kitas apsaugines veido priemones -– pasirūpinkime, kad vaikai jas turėtų, padrąsinkime jas dėvėti. Jei mokyklos lauko teritorija nėra aptverta ir mokykla negali užtikrinti saugaus mokinių poilsio pertraukų metu lauke, padėkime mokyklai pasirūpinti mūsų vaikų saugumu ir poilsiu mokyklos viduje ir priminkime vaikams, kad jie neturėtų pertraukos metu palikti mokyklos lauko teritorijos, kai tai nėra būtina. Mokykla bus pajėgi sėkmingai tvarkytis su pandemijos iššūkiais tik tada, jei šeimos pritars mokyklos taisyklėms, jų laikysis ir bendradarbiaus su mokyklos administracija ir mokytojais, jei stebės vaikų sveikatą ir nerizikuos leisti į pamokas sergančiųjų.

  Ar apsaugosime vienas kitą, labai priklauso nuo kiekvieno mūsų. Todėl kviečiu mokyklų bendruomenių narius visus sunkumus ir iššūkius įveikti dirbant kartu.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius


 VILNIAUS PASLAUGŲ VERSLO PROFESINIO MOKYMO CENTRO BENDRUOMENEI

DIREKTORĖS ĮPAREIGOJIMAS

Vadovaudamasi LR Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo

2020m. rugpjūčio 31 d. sprendimu

Įpareigoju:

  1. Centro darbuotojai gali dirbti savo darbo vietoje tik neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių ( pvz. karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.)
  2. Kontaktinėse pamokose gali dalyvauti mokiniai neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių ( pvz. karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.)

 

Darbuotojai, mokiniai , kuriems pasireiškia ūmūs viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai ( pvz. karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) nedelsiant privalo vykti namo. Mokiniai privalo apie tai informuoti grupės auklėtoją, darbuotojai savo tiesioginį vadovą. Jiems rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronoviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai.

Grupės vadovas mėnesio pabaigoje direktorei pristato sąrašą mokinių kuriems rekomenduoja pateisinti praleistas valandas.

Sužinojus apie asmeniui (mūsų centre) nustatytą COVID-19 ligą, arba centro vadovams gavus informaciją apie vienam iš centro mokinių ar darbuotojų nustatytą COVID-19 ligą , direktorė informuos Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Bendradarbiaujant bus nustatyti sąlytį turėję asmenys, jiems bus taikoma 14 dienų izoliacija.

3. Įpareigoju vyresnius nei 6 metų amžiaus centro lankytojus dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ( veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių ( veido kaukių, respiratorių ir kitų priemonių) leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.

Direktorė Rita Pečiukaitytė


 Atkreipiame švietimo įstaigų ir jų steigėjų dėmesį į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas žmonėms, kurie neseniai grįžo iš šalių, kur nustatytas koronaviruso protrūkis, 14 dienų nuo išvykimo iš šių šalių dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Šalių sąrašas: Kinija, Šiaurės Italija (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras.

Prašome švietimo įstaigų leisti darbuotojams bei mokiniams, studentams, jei jie pastaruoju metu grįžo iš minėtų šalių, nesilankyti švietimo įstaigoje, sudaryti sąlygas mokytis nuotoliniu būdu, savarankiškai, o darbuotojams – dirbti nuotoliniu būdu. Sprendimus, atsižvelgdamas į konkrečią situaciją, gali priimti įstaigos vadovas.


Ar mokiniai, neseniai grįžę iš šalių, kur nustatytas koronaviruso protrūkis, gali lankyti mokyklą? Ar nekelia pavojaus aplinkiniams?

Vaikai, grįžę iš minėtų šalių arba turėję tiesioginį kontaktą su sergančiu koronavirusu asmeniu, turi 14 dienų likti namuose, jų tėvai – informuoti ugdymo įstaigos administraciją. Jei vaikas turi bent vieną iš ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų (karščiavimas, kosulys, dusulys, apsunkintas kvėpavimas) jis taip pat turi neiti į mokyklą.

Kas prižiūrės vaikus, kurie nelankys mokyklos arba darželio ir 14 dienų stebės savo sveikatą?

Vaikus, kurie neseniai grįžo iš minėtų šalių ir neina į mokyklą ar darželį, gali prižiūrėti tėvai arba seneliai. Darbdavių prašoma suteikti galimybę dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei nepavyksta susitarti su darbdaviais, galima kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą. Kaip paaiškino šio centro specialistai, jeigu vaikas neserga, tačiau grįžo iš minėtų rizikos šalių, jį prižiūrinčiam asmeniui taip pat išduodamas nedarbingumo pažymėjimas. Norint pateikti informaciją apie save, reikia kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (tel. 8 5 2124098, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.).
 
 
Vaiką prižiūrinčiai mamai ar tėčiui išmoka iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmos vaiko slaugymo dienos ir mokama ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų.

Ar mokytojai, atostogavę šalyse, kuriose fiksuotas virusas, gali neimti nedarbingumo, o dirbti nuotoliniu būdu?

Sutarus su darbdaviu, mokykloje nustatyta tvarka. Įstaigos vadovas priima sprendimus dėl mokytojo pavadavimo pamokų metu.

Kokių profilaktikos priemonių turi laikytis ugdymo įstaigos bendruomenė, kad būtų išvengta viruso?

- Skatinti dažnai plauti rankas šiltu vandeniu ir muilu,
- Neliesti neplautomis rankomis akių, nosies ir burnos,
- Kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę,
- Užtikrinti, kad prie praustuvių visada būtų muilo ir vienkartinių rankšluosčių,
- Reguliariai vėdinti ir drėgnuoju būdu valyti klasių, koridorių paviršius,
- Vengti artimo sąlyčio su asmenimis, kurie kosti ar čiaudi,
- Statinti virtuvės darbuotojus laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius).

Ar švietimo įstaigos gali rengti renginius, šventes?

Užtikrinant galimą viruso plitimo prevenciją, rekomenduojame nerengti Šimtadienių ar kitų masinių renginių švietimo įstaigose, jei nėra ypatingos būtinybės

Kaip elgtis dėl sporto renginių?

Rekomenduojame nesilankyti jokiuose dideliuose renginiuose. Ypač žmonėms, kurių imuninė sistema nusilpusi.

Kaip elgtis dėl tarptautinių mainų programų?

Dėl Kinijoje, Italijoje ir kitose šalyse fiksuojamo koronaviruso (viruso COVID-19) protrūkio rekomenduojame Lietuvos švietimo institucijų mokiniams, studentams, besimokantiesiems bei personalui susilaikyti nuo kelionių į šalis, kuriose yra oficialiai patvirtinti COVID-19 atvejai.
 
„Erasmus+“ ir kitose tarptautinėse programose ar projektuose planuojančių dalyvauti institucijų vadovus ir bendruomenes kviečiame bendru sutarimu priimti sprendimus dėl kelionių į viruso paveiktas šalis, taip pat dėl atvykstamojo mobilumo veiklų organizavimo Lietuvos institucijose, apie tai raštu informuojant programas administruojančias įstaigas.
 
 
 

Straipsnio šaltinis>>

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema